Solární panely

Fotovoltaika je základem výbavy pro moderní rodinný dům.
Je efektivní, šetří přírodu a hlavně vám z dlouhodobého hlediska ušetří spoustu peněz za energie a vytápění.

mechanizace_solarni panely
financni uspory

Úspora financí

Solární panely mají více výhod než záporů. Hlavní výhodou je určitě úspora nákladů na elektřinu. Investice do solárních panelů se vám vrátí již po několika málo letech a poté už si budete elektřinu generovat prakticky zdarma. Co víc, fotovoltaické panely vám mohou peníze dokonce aktivně vydělávat. Když se vám podaří energie vytvořit více, než dokážete zužitkovat, můžete přebytky prodat.

ikona_zivotni prostredi

Šetrné k životnímu prostředí

Dalším důvodem je ekologický aspekt. Sluneční záření je z praktického hlediska nekonečný a nevyčerpatelný zdroj energie, které neprodukuje žádné emise a ani jinou cestou nezatěžuje životní prostředí. Jinými slovy, fotovoltaické panely jsou zkrátka způsob, jak zužitkovat solární energii, která je všude kolem nás tak či onak přítomná.

ikona_financni nezavislost

Energetická nezávislost

Nezanedbatelnou výhodou je také nezávislost na dodavatelích elektřiny a cenových výkyvech, které s nimi souvisí. Hospodářská a politická situace je nepředvídatelná a schopnost spolehnout se sám na sebe představuje stabilitu a nevyčíslitelnou svobodu. Se solárními panely jste zcela energeticky nezávislí téměř polovinu v každém roce – v druhé polovině jsou zase náklady znatelně snižovány.

 

Kvalitní solární panely vám mohou sloužit více než 35 let a jsou téměř bezúdržbové. Dát si je můžete prakticky kamkoliv – ať už jde o rodinný dům, bytový dům, garáž, pergolu, kancelář, výrobní halu, zastřešení parkoviště, na zem vlastního pozemku nebo třeba na střechu přestavěné dodávky. S naší profesionální instalací se můžete těšit na dobrou investici. Kontaktujte nás, abyste se dozvěděli více o našich službách a cenových nabídkách.

Montujeme technologii od výrobce SolaX!

Solární technologie SolaX patří mezi tu nejlepší na trhu a jsou světově oblíbené pro svou spolehlivost a stabilně vysoký výkon. Cenově je navíc často dostupnější než konkurenční výrobky.

Jsou výborně účinné při využívání slunečního záření a za stejných podmínek dokáží produkovat více energie než panely jiných výrobců. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, aby byly co nejvíce odolné proti vnějším vlivům. To znamená, že jsou vhodné pro použití v různých klimatických podmínkách včetně chladnějšího klima u nás v Česku a nemusíte mít strach, že by se nějak snížila jejich životnost.

SolaX je možné také kombinovat s jejich bateriemi, které nabízí bezkonkurenční parametry – baterii se zvládne za jednu hodinu nabít do úplně plné kapacity. Jen pro rezidenční použití si můžete vybrat ze 6 modelů. Navíc skvěle vypadají a jejich nadčasový design vyhrál několik designových ocenění.

solax-logo-vetsi

Lidé se často ptají

Kolik panelů potřebuji pro pokrytí spotřeby v rodinném domě?

Největší množství elektřiny zpravidla vyžaduje vytápění a ohřev vody. Jestli elektřinou pouze svítíte a napájíte spotřebiče, bude se vaše roční spotřeba pohybovat kolem 2 MWh (= 2000 kWh). Domácnosti, které fungují čistě na elektřinu, ročně spotřebují 3 MWh a více v závislosti na energetické náročnosti budovy a na tom, jak moc se v nich topí.

Průměrně platí, že 4 panely ročně pokryjí spotřebu kolem  1 MWh. Pro pokrytí roční spotřeby 2 MWh obvykle stačí panely o ploše 12 metrů čtverečních – to je zhruba 8 panelů.

Jak je to s náklady a za jak dlouho se mi investice vrátí?

Solární panely vám mohou pomoci snížit roční náklady na elektřinu až o 50 %. Za jak dlouho se vám počáteční investice vrátí, se odvíjí od více faktorů (např. rozsah pokryté plochy, úhel náklonu, strana směřování panelu, průměrný počet hodin osvitu na daném území, který se ve středních Čechách pohybuje mezi 1200-1600 hod/rok a podobně). Ve většině případů však jde o časový horizont od 5 do 10 let. Po uplynutí této doby je počáteční investice zcela pokryta a vše navíc je zisk. Je třeba zmínit, že se solární panely jako technologie vyvíjí poměrně rychlým tempem a jejich nabídka se stále rozšiřuje, proto se finanční návratnost stále zrychluje a starší informace o návratnosti uváděné na internetu jsou často překonané.

Můžete navíc využít různých dotačních programů, které mohou výši počáteční investice výrazně snížit.

Jak je to s údržbou panelů?

Solární panely mnoho péče nevyžadují. Pro maximální využití kapacity solárního panelu je vhodné, aby jeho povrch byl čistý. Na povrchu se postupem času usazují různé nečistoty od prachu, pylu, listí, ptačího trusu až po různé plísně a skvrny z vodních usazenin.

Pro údržbu postačí, aby se povrch panelů jednou ročně oprášil pomocí měkkého kartáče, viditelnější nečistoty očistily pomocí jemné utěrky a vše opláchnout proudem vody pomocí běžné zahradní hadice. Při čištění je třeba dávat pozor, aby povrch nebyl poškrábán či jinak poškozen.

Je vhodné také pravidelně kontrolovat, zda v průběhu roku nijak nebyla poškozena kabeláž.

Fungují solární panely i za špatného počasí?

Solární panely nejlépe fungují v období od dubna do srpna, když je venku jasno, teplota kolem 25 stupňů a čistá obloha bez mraků. České mírnější klima je příznivé, protože příliš vysoké teploty snižují efektivitu.

Když je zataženo, vytváří se energie sice o něco méně, avšak i zatažená obloha propouští překvapivé množství slunečního svitu. Protože solární panely nevyžadují přímý sluneční svit, není se třeba obávat, že by za sychravého počasí nefungovaly.

Nejméně ideální podmínky jsou v zimě, v období od listopadu do ledna. Jak menší množství slunečního svitu, tak nízké teploty snižují výkon. I za těchto podmínek je solární panel poměrně efektivní a může dosáhnout až 1/3 své kapacity.

Potřebujete poradit?
Jsme připraveni pomoci!

Domluvme se telefonicky, e-mailem, nebo si sjednejme schůzku. Rádi Vám pomůžeme udělat tu správnou volbu!

+420 603 153 006

Dobronická 1257, Praha-Kunratice, 148 00 Praha

 

 

8 + 3 =